Юрвідділ УПЦ (Української православної церкви) МР заявив, що представники комісії ДЕСС (Державної служби України з етнополітики та свободи совісті), які здійснювали релігієзнавчу експертизу статуту про управління Української Православної Церкви, діяли непрофесійно, оскільки не змогли дати визначення основному елементу – церковно-канонічному зв’язку та автокефальності. Розглядати це питання мають фахівці з канонічного права, а не історики та філософи, вважають у церкві.
Про це KВ стало відомо з повідомлення УПЦ МП.
Підписуйтесь на “КиївВладу”
“Неодноразово я особисто і наш предстоятель у своїх листах до ДЕСС зазначали, що до складу експертної групи мають бути залучені професійні та неупереджені фахівці… Оскільки це питання стосується канонічного права, то, на мою думку, його повинні розглядати фахівці з канонічного права. Але якщо ми розглянемо спеціалізацію тих учених, то вони історики та філософи, жоден з них не має відповідної кваліфікації з канонічного права”, – заявив голова юрвідділу УПЦ МП протоієрей Олександр Бахов.
За його словами, ДЕСС має право проводити цю релігієзнавчу експертизу, але механізм реалізації цього права та методика проведення цієї релігієзнавчої експертизи, критерії відбору експертів відсутні.
“Тому, виходячи з цього, ми приходимо до висновку, що ця релігієзнавча експертиза є незаконною, тому що її проведення не передбачене жодним нормативно-правовим актом”, – зазначив протоієрей.
Юридичний відділ заявив про те, що УПЦ МП буде захищати своє право на існування та своє право на свободу віросповідання всіма законними способами на національному та міжнародному рівні.
Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм Подписаться
Як писала KВ, Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС) провела релігієзнавчу експертизу Статуту Української православної церкви на наявність церковно-канонічного зв’язку з Російською православною церквою. Члени експертної групи наголосили, що не знайшли жодних документів чи дій, які б свідчили про те, що Українська православна церква є самостійною релігійною організацією.
Для виконання цього завдання було створено експертну групу, до складу якої увійшли:
-
три наукових співробітника відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Сковороди НАН України,- кандидат історичних наук Іван Козловський, доктор філософських наук, професор Олег Саган та наукова співробітниця відділення релігієзнавства Людмила Филипович;
-
професор кафедри історії Національного університету “Острозька академія”, доктор історичних наук А. Смірнов;
-
завідувач кафедри релігієзнавства Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, доктор філософських наук Євген Харьковщенко;
-
професор кафедри богослов’я та релігієзнавства Національного педагогічного університету ім. Драгоманова, доктор філософських наук Юрій Чорноморець;
-
спеціаліст відділу співпраці з релігійними спільнотами Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Віктор Кочубей.
Зазначається, що експертна група дійшла висновку, що ухвалення нової редакції Статуту УПЦ від 27 травня 2022 року та постанови Собору УПЦ не привели до розриву церковно-канонічного зв’язку УПЦ з Російською православною церквою.
Читайте: Держетнополітики провела експертизу і знайшла церковно-канонічний зв’язок УПЦ з РПЦ
Як інформувала KВ, 19 січня 2023 року у Верховній Раді (ВР) було зареєстровано урядовий законопроект №8371 “Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій”, яким пропонується заборонити діяльність релігійних організацій, керівний центр яких розміщується в державі-агресорі.
Текст законопроекту містить таке положення: “Не допускається діяльність релігійних організацій, які афілійовані із центрами впливу релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка здійснює збройну агресію проти України”.
В такому випадку діяльність релігійної організації може бути припинена у судовому порядку за позовом центрального органу виконавчої влади (ЦОІВ), що реалізує державну політику у сфері релігії, або прокурора.
Таким ЦОІВ є Державна служба України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС). Її очолює релігієзнавець, екснардеп (VIII скликання, “Народний фронт”) Віктор Єленський, який багато зробив для створення ПЦУ.
Читайте: Зеленський ввів персональні санкції проти екснардепа Новинського, митрополита Павла та представників РПЦ
Фото: відкриті джерела
КиївВлада
Discussion about this post