Україна зараз має понад 150 мільярдів гривень, які ринок може освоїти для відбудови житла та критичної інфраструктури. Про це заявив в інтервʼю Forbes прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Зазначається, що у межах програми швидкого відновлення пріоритетними є відновлення енергомереж, розмінування, відбудова житла та критичної інфраструктури, а також програми підтримки бізнесу.
Він зауважив, що 17 мільярдів гривень, які наразі лежать на спецрахунку у Державному фонді ліквідації наслідків російської агресії, передало Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА). Гроші були конфісковані у «дочок» російських банків — «Промінвестбанку» та «МР Банку».
Ще 35,5 мільярдів гривень — це прибуток Національного банку, який впродовж 2023 року надійде до фонду.
Крім того, США нададуть $1,5 мільярдів (понад 54,8 мільярдів гривень) і вони вже погоджені Конгресом. Окремо $0,8 мільярдів (29,2 мільярдів гривень — Ред.) США виділили на відбудову енергетичної інфраструктури.
«У цьому кейсі ми можемо казати не лише про „живі гроші“. Наприклад, Сполучені Штати надали газову генераційну установку, яка коштує близько $18 мільйонів та кілька потужних генераторів», — пояснив він.
За його словами, під час саміту Україна-ЄС, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн пообіцяла €1 мільярд (понад 39 мільярдів гривень) на програму швидкої відбудови.
«Якщо підсумувати, то наразі у нас є понад 150 мільярдів гривень. Це сума, яку український ринок може освоїти для відновлення житла та критичної інфраструктури», — повідомив Шмигаль.
У межах програми швидкого відновлення є такі пріоритети:
- відновлення енергогенерації та енергомереж ($5,8 млрд);
- розмінування територій ($0,4 млрд);
- відбудова пошкодженого житла ($3,2 млрд);
- відбудова критичної інфраструктури ($5,7 млрд);
- економічне відновлення (програми для малого та середнього бізнесу, зокрема, «єРобота» та «5/7/9%») — $3,8 млрд.
Фото: Урядовий портал
Discussion about this post