Країни Балтії демонтували радянські меморіали. (NIKOLAY DOYCHINOV/AFP via Getty Images)
У запорошеній майстерні на півночі Литви дюжина чоловіків перетворює сотні колісних дисків на печі для обігріву українців, що туляться в окопах і бомбосховищах.
Люди з усієї Литви надсилають старі колісні диски волонтерам, які щотижня збираються в Шяуляї.
підтримати Велика Епоха (The Epoch Times) — це незалежне міжнародне видання без впливу будь-яких політичних чи економічних структур. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка.
Після вторгнення Росії в Україну в лютому минулого року Литва, Латвія та Естонія — три держави на східному фланзі НАТО, які постраждали від десятиліть радянської окупації, — стали одними з головних донорів Києва.
Лінас Кояла, директор Центру європейських досліджень у столиці Литви Вільнюсі, сказав, що успішний опір України «є питанням екзистенціальної важливості» для країн Балтії, які поділяють її досвід російського правління.
«Не тільки політичні еліти, а й цілі суспільства залучені до підтримки України», — сказав Кояла в інтерв’ю AP.
У Шяуляї Едгарас Лякавічус сказав, що його команда відправила в Україну близько 600 печей.
«Усі тут… розуміють становище кожної людини, кожного солдата, умови, в яких вони живуть зараз в Україні», — сказав AP Лякавічус, який працює на місцевому металообробному заводі.
Яана Ратас, яка очолює в Таллінні (Естонія) роботу з виготовлення камуфляжних сіток для українських солдатів, підтримала його слова.
За словами міністра оборони України Олексія Рєзнікова, Литва, в якій проживає лише 2,8 мільйона осіб, була першою країною, яка відправила зенітні ракети Stinger.
Одна з останніх литовських ініціатив — краудфандингова кампанія, покликана допомогти Україні захиститися від російських безпілотників і ракет. Запущена наприкінці січня, вона спочатку ставила за мету зібрати 5 мільйонів євро до річниці вторгнення 24 лютого. Цієї мети було досягнуто протягом кількох тижнів, і відтоді організатори подвоїли її, оскільки пожертви продовжують надходити.
Одна з груп зі збору коштів перетворилася на великого гравця, який бере участь у міжнародних тендерах на закупівлю військового обладнання для Києва.
У Польщі було зібрано мільйони злотих для фінансування всього, починаючи від сучасної зброї й закінчуючи лікуванням поранених. За підтримки понад 220 000 жертводавців журналісту Славоміру Сераковському вдалося зібрати майже 25 мільйонів злотих (5,6 мільйона доларів) на купівлю сучасного безпілотника Bayraktar для України.
Охман, голова литовської НУО, провів паралелі між готовністю своїх співвітчизників допомогти Києву та місцевими партизанськими рухами, які боролися з радянською владою після Другої світової війни.
Discussion about this post