На зборах мешканців села під проводом старости більшість присутніх проголосувала за те, щоб храм, у якому дотепер служили клірики Української Православної Церкви (УПЦ, яка від травня 2022 року відкидає канонічні зв’язки з московським патріархатом) перейшов у відання Православної Церкви України (ПЦУ, що отримала кілька років тому автокефалію, яка не визнається з боку УПЦ та московського патріархату).
Про це KВ стало відомо з повідомлення бориспільського видання “Вісті. Інформація. Реклама”.
Підписуйтесь на “КиївВладу”
На відео, оприлюдненому інтернет-виданням видно, що староста Любарецького старостинського округу Володимир Сидоренко оголошує про збори для “реєстрації нашої релігійної громади з переходом з однієї церкви до іншої”.
Закадровим текстом на відео мовиться, що “священик Української Православної Церкви намагався переконати людей за перехід та запевняв, що до росії Церква не має відношення”.
“Нас признає весь православний світ. Наші таїнства, нашу віру. А те, що там говорять, кажуть по телебаченню, – у нас є документ, реєстраційний документ. Релігійна громада на честь Архістратига Михаїла Бориспільської єпархії Української православної Церкви. Де московський патріархат?”, – сказав ієрей, титрований на відео як “отець Сергій” під спорадичні вигуки з натовпу присутніх кількадесят людей.
Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм Подписаться
Видання, що зафільмувало подію, з посиланням на місцевих мешканців подає, що священник нібито відмовлявся відспівувати загиблих українських воїнів.
Суперечки між прихильниками статус-кво і зміною юрисдикції “загрожували перетворитись на суцільний балаган”, повідомляють “Вісті…”.
Разом зі згаданим старостою на зібранні був присутній священик ПЦУ, титрований як отець Ігор, благочинний Бориспільського району ПЦУ. Він запевнив, що ніхто не хоче протистояння. Він сказав, що долю храму релігійної громади мають вирішити мешканці територіальної громади: “Ви рішаєте, ви є громада, ви є жителі села”.
Як зазначається, священик УПЦ не дочекався волевиявлення селян, покинувши зібрання зі своїми “поодинокими прихильниками”, а ті, хто залишився, “одноголосно проголосували про перехід”.
Читайте: Петиція до влади Києва з закликом позбавити монахів в Лаврі води, тепла й світла набрала необхідну кількість голосів
Фото: скриншот
КиївВлада
Discussion about this post