15 вересня у Кагарлику відкрито поліцейську станцію. Розміщується вона неподалік міської ради – на першому поверсі міського Центру культури та дозвілля. Там уже працює поліцейський офіцер громади Віктор Дяченко.
У відкритті поліцейської станції взяли участь голова Кагарлицької міської ради Олександр Панюта, голова Обухівської районної військової адміністрації Микола Кравчук, заступник начальника Головного управління Національної поліції в Київській області полковник поліції Максим Очеретяний, жителі Кагарлика та поліцейські.
Поліцейська станція – у Кагарлику
Микола Кравчук наголосив на важливості відкриття поліцейської станції в Кагарлику зокрема та на Обухівщині загалом.
Максим Очеретяний представив присутнім поліцейського офіцера громади Віктора Дяченка. Він вручив Віктору Дяченку зброю та сертифікат, який посвідчує, що той пройшов навчання на поліцейського офіцера громади та може належно виконувати свої функції.
Також Максим Очеретяний вручив Олександру Панюті Лист-подяку Кагарлицькій громаді від Головного управління національної поліції в Київській області за активну участь у створенні безпечного середовища в рамках реалізації проєкту «Поліцейський офіцер громади».
Як зазначив міський голова Олександр Панюта, ремонт та облаштування поліцейської станції проведено власними силами за підтримки благодійного фонду МХП-Громаді.
Окрім того, за кошти бюджету громади було придбано новий поліцейський автомобіль.
– Вдячний депутатам Кагарлицької міської ради, які підтримали цю ініціативу та виділили необхідні кошти на придбання поліцейського автомобіля, на проведення ремонтних робіт. Від імені громади дякую і благодійному фонду МХП-Громаді, який нам надав суттєву допомогу в облаштуванні приміщення поліцейської станції, і колективу міського центру культури та дозвілля. Всі роботи завершені вчасно, обладнання – нове, це стосується і оргтехніки, і камер спостереження, – наголосив міський голова Олександр Панюта.
А для своєчасного реагування на виклики і належного обслуговування сіл Кагарлицької міської територіальної громади Олександр Панюта вручив Віктору Дяченку ключі від нового службового автомобіля, придбаного за кошти місцевого бюджету.
– Всі ми повинні розуміти, що безпека наша особиста, безпека наших дітей – це питання кожного. І налагодити взаємодію з поліцейським офіцером громади – це дійсно важлива річ. Адже викорінювати наслідки порушень набагато складніше, ніж попередити їх.
Тому сьогодні я від імені всіх нас бажаю офіцеру громаді, щоб йому працювалося добре, спокійно, і якнайменше було в нас непередбачуваних, небезпечних ситуацій. Щоб була налаштована дійсно співпраця з громадою. Щоб кожен житель Кагарличчини знав, що можна звернутися до поліцейського офіцера громади та отримати рішення тих чи інших проблем. І щоб поліцейський офіцер громади теж відчував повагу і підтримку від жителів Кагарличчини, – підсумував міський голова.
Аматори сцени Кагарлицького міського центру культури та дозвілля представили присутнім на відкритті кілька художніх номерів.
Завітавши до поліцейської станції, ми на власні очі пересвідчилися, що офіцеру громади створені належні умови для роботи. Міська влада попіклувалася у проведенні ремонту приміщення та забезпеченні його відповідною оргтехнікою й витратними матеріалами, новими меблями та інвентарем.
Хто він – поліцейський офіцер громади?
Віктор Дяченко народився 15 квітня 1993 р.н. на Кіровоградщині, згодом із батьками переїхав на Миколаївщину в м.Первомайськ, де і закінчив школу, а у 2009 році вступив до військового ліцею з посиленою військовою фізичною підготовкою в м.Донецьку. По його закінченні у 2011 році розпочав навчання в Інституті прокуратури та слідства Одеської юридичної академії, де здобув освітні рівні бакалавра права та магістра правоохоронної діяльності.
Службу в армії проходив у місті Києві – у Президентському полку А0222 (перший спецбатальйон, перша спеціальна рота). Із 2017 року – робота в Обухові, у службі охорони. З початку 2023 року – в Обухівському райуправління поліції головного управління Київської області. З липня 2023 року – поліцейський офіцер громади.
Навіщо офіцеру бензопила?
Офіцер громади володіє більшими повноваженнями, ніж дільничний поліцейський. Він має право перевіряти документи на зброю, оформляти аварії та інші порушення правил дорожнього руху, розслідувати дрібне хуліганство та без залучення слідчих скеровувати справи різних порушень до суду. А ще місцевий полісмен запобігатиме вчиненню правопорушень як з боку дітей, так і щодо них. А це вже профілактична робота.
Іншими словами, офіцер громади – це свого роду шериф, який має забезпечувати порядок у громаді. Він може прийти на допомогу і комунальним службам в разі стихійного лиха, і надати першу домедичну допомогу постраждалим при ДТП.
Відповідно, і автомобіль поліцейського офіцера громади укомплектований належним чином. Тут є і пневматичні ножиці, і пускові проводи, і аптечка першої медичної допомоги, і набір інструментів, і навіть… бензопила.
Скажімо, за умови негоди він, не чекаючи на приїзд рятувальників, повинен допомогти прибрати або й розпиляти дерево, що впало на дорогу. Для цього у нього в машині є все необхідне.
Але головною метою своєї роботи зараз офіцери вважають завоювання довіри громадян.
– Я підпорядковуюся безпосередньо керівництву Обухівського райвідділу поліції, – розповідає нам Віктор Дяченко. – Втім маю підтримувати тісний контакт із міською владою, своєчасно реагувати на проблеми громади. Мої головні завдання: орієнтуватися на потреби населення, підтримувати постійний контакт із місцевими жителями, щоденно забезпечувати порядок на території громади та запобігати скоєнню правопорушень.
Із дільничними поліцейськими взаємодіємо щодня, і в разі потреби проводимо спільні патрулювання та виїзди.
У постійному контакті з міською владою
– Щоб отримати свого офіцера громади, Кагарлицька міська рада уклала Меморандум про співпрацю з обласним управлінням Національної поліції й облаштувала правоохоронцеві умови для роботи, – пояснює міський голова Олександр Панюта. – Крім того, забезпечення паливно-мастильними матеріалами буде здійснюватися за наш кошт. Це також є однією з умов проєкту.
Згодом, можливо, на Кагарличчині з’явиться ще один офіцер громади, адже, відповідно до розрахунків, один такий поліцейський має працювати із 8 тис. населення. Тож, на перспективу, в поліцейській станції ми облаштували два робочих місця.
Важливо, що поліцейський офіцер громади буде у постійному контакті з міською владою, він не залучатиметься до чергувань поліції, а отже, зможе більше часу приділяти вирішенню поточних питань, щоденно підтримувати зв’язок і з міською владою, і з жителями громади, співпрацювати з членами різних комісій міськради, в тому числі адміністративною та з благоустрою.
Попередження, профілактика, зауваження, неповнолітні, благоустрій, поводження з відходами, правила поведінки у місцях громадського користування — це усе в повноваженнях поліцейського офіцера громади.
Довідково. Проєкт «Поліцейський офіцер громади» — це черговий крок у реформі Національної поліції, направлений на безпеку та захист населення. Мета проєкту полягає в тому, щоб офіцер поліції постійно знаходився поряд із мешканцями своєї територіальної громади, плідно співпрацював із жителями та орієнтувався на їхні потреби.
Discussion about this post