Картини були написані в Польщі одразу після початку повномасштабного вторгнення в Україну. На них зображена російсько-українська війна, її жахливий початок та трагічні наслідки.
Зимовий ліс у Бучі із могилами вбитих росіянами місцевих мешканців, знищений Маріуполь, обпалене пшеничне поле – як нагадування, якою ціною нині дається хліб, адже багато полів заміновано…
«Під кожною картиною можна писати цілий перелік міст, які так виглядають. Це наша трагедія…» – прокоментувала художниця. За її словами, ця виставка є символічним продовженням виставки «REVIVAL. UKRAINE. ВІДРОДЖЕННЯ», яка побачила світ ще в 2015 році.
«Художник – це професія, що належить всьому світу. Я мушу ділитися своєю працею з людьми – до цього я 2,5 роки жила і працювала в Польщі. А ще я б хотіла показати, що українці не тільки просять допомоги, а самі можуть допомагати. Тому я брала участь у різдвяному аукціоні для допомоги польським дітям. Також дарувала картини дитячому будинку в Польщі. Так, ми потребуємо допомоги, але ми, українці, можемо й допомагати. Пам’ятаю, як у 2019 році під час виставки моїх картин в паризькому Луврі відвідувачі дивувалися, що в Україні є такий живопис. Так само дивувалися під час виставок і в інших країнах світу. Ми творчі та відкриті, і світ має про знати» – зазначила художниця .
Знавець творчості художниці та її подруга Елеонора Большева розповіла про створення картин, представлених на виставці, відмітивши, що під час їх написання художницею володіла неймовірна сила, яка витягувала зсередини переживання, пов’язані з Україною, та переносила їх на полотно.
У картинах закладена неймовірна енергетика художниці, яка торкається душі кожного, хто знайомиться з її роботами. Переконайтеся в цьому самі – виставка триватиме до 6 жовтня у виставковому залі бібліотеки-філії №5, що за адресою: просп. Незалежності, 55. Зала працює щодня з 10-ї до 18-ї години, крім суботи.
Художниця Алла Ронікер народилася в 1961 році у м. Знам’янка Кіровоградської області в творчій родині. За освітою інженер-конструктор, і до світу живопису увійшла, не маючи спеціальної художньої освіти. Здобувала її самотужки, дуже наполегливо і ретельно.
Вперше в Білій Церкві відвідувачі виставкової зали бібліотеки-філії №5 побачили роботи художниці у 2003 році – на виставці-конкурсі «Квіти серед квітів», де Алла Ронікер представила свою картину «Квітуча яблунева гілка». У 2010 році в цій же залі відбулася її персональна виставка. Неодноразово персональні виставки художниці відбувалися і в краєзнавчому музеї.
У Білій Церкві художниця жила та працювала до березня 2022 року, керувала своєю художньою галереєю ArtGallery Ronikier. Понад 25 років поспіль вона брала активну участь у різних арт-проєктах в Україні та за кордоном.
У художниці є своє чітке бачення та стиль, який можна віднести до сучасного імпресіонізму, а також постекспресіонізму та абстракціонізму. Інструмент, що використовується для створення оригінальних полотен, являє собою шпатель з багатою палітрою фарб. Алла зараз живе в Польщі, де готує кілька нових арт-проєктів і відкрила студію-галерею в Острівці-Свентокшиськом. Мисткиня не лише продовжувала свою діяльність, але й підтримувала українських жінок, велика кількість з яких приїхала до Польщі саме з Білої Церкви.
Сьогодні картини Алли Ронікер виставлені в музеях, галереях та приватних колекціях: в Україні, США, Франції, Швейцарії, Німеччині, Ізраїлі, Фінляндії, Естонії, Іспанії, Польщі, Литві та Латвії. Художниця відвідала понад 20 країн по всьому світу зі своїми виставками та провела 50 персональних виставок у Києві, Парижі (тричі у виставковому залі Лувру), двічі в Люксембурзі, в Барселоні, Ризі, Римі, Нью-Джерсі (США). Брала участь у двох міжнародних аукціонах – в Нью-Йорку та Лондоні.
Discussion about this post