(YASUYOSHI CHIBA/AFP via Getty Images)
Серед 900 мільйонів одиниць використаного одягу, поставленого до Кенії 2021 року, третина містить пластик, якість якого настільки низька, що одяг «одразу ж викидають або спалюють». Це призводить до забруднення довкілля та ризику для здоров’я, йдеться в доповіді фонду «Мінливі ринки», опублікованій у четвер.
І це попри Базельську конвенцію, яка забороняє експорт відходів до країн, що не мають адекватних потужностей з перероблення, зазначила НУО.
підтримати Велика Епоха (The Epoch Times) — це незалежне міжнародне видання без впливу будь-яких політичних чи економічних структур. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка.
Дослідження ґрунтується на митних та імпортно-експортних даних, а також на результатах роботи некомерційної організації Wildlight та асоціації Clean Up Kenya, які взяли понад 80 інтерв’ю у кенійських торговців і відвідали ключові об’єкти.
«Наслідки забруднення ґрунту, води й повітря значні», — заявила НУО.
На фотографіях і відео, доданих до звіту, показано звалище просто неба Дандора на околиці Найробі, куди щодня скидають «4000 тонн» сміття, включно зі «значною частиною» експортного текстилю.
«Західні країни використовують торгівлю вживаними речами як клапан скидання тиску, щоб впоратися з величезною проблемою відходів швидкої моди», — заявляє НУО.
НУО виступає за використання нетоксичних і стійких матеріалів і створення схем розширеної відповідальності виробника, які вже існують у Франції.
За даними Інституту Hot or Cool, близько 30% одягу, пожертвуваного західними країнами, опиняється на звалищах або в сміттєспалювальних печах.
За матеріалами Epoch Times Europe Fr
Discussion about this post