Для Київщини у напрямку розвитку інфраструктури 2021 рік був продуктивним. У рамках програми Президента України «Велике будівництво» вдалося успішно реалізувати низку соціальних і дорожніх проєктів. Про ключові моменти в розбудові пристоличного регіону повідомляє Київська обласна державна адміністрація.
Київська ОДА детально відзвітувалась про всі обєкти, що були збудовані, відремонтовані та реконструйовані в Київській області протягом 2021 року в рамках програми «Велике будівництво». Звісно, ми в першу чергу спробували відшукати серед цих обєктів ті, що стосувались Броварів та Броварського району. Довго шукати не довелось: на місто та район припало по одному об’єкту.
Щодо Броварів, то йдеться про об’єкт, що найбільше обговорювався у соціальних мережах протягом 2021 року – 72-метрову щоглу з найбільшим в Київській області Державним Прапором. «Це символ єдності всіх наших жителів і нагадування про те, якою дорогою ціною нам дістається наше мирне та вільне життя», – зазначено на сторінці Київської ОДА в соціальних мережах.
Ідея збудувати цей об’єкт саме в нашому місті належить владі міста, і основним аргументом влади був наступний: це чудовий шанс залучити кошти державного бюджету до нашої громади і за рахунок цих коштів виконати капремонт доріжок в парку «Перемога». Аргументи переконали щонайменше 28 депутатів, що підтримали виділення коштів на проєктування в сумі 658,0 тис.грн.
Втім, щось пішло не так, і в липні 2021 року депутати проголосували за спів фінансування об’єкту з бюджету громади в сумі 6,5 млн грн. Але це ще не все: з додатків до договору на будівництво об’єкту ми дізнались, що загальна сума спів фінансування за рахунок коштів грромади мала скласти 11,6 млн грн. Депутати та чиновники міської ради на відкритті споруди флагштоку в серпні 2021 року
Міський голова Ігор Сапожко наполіг, що позаяк з міською радою ніхто не узгоджував такі суми, то обмежимося фінансуванням на рівні 6,5 млн грн. Тобто, в підсумку, капремонт доріжок все одно був проведений за рахунок коштів громади. Але не можна заперечувати, що питання капремонту доріжок давно було актуальним, а будівництво об’єкту в центрі парку лише прискорило його вирішення. Хоча сам об’єкт залишив відчуття, що не все було зроблено належним чином: газони навколо доріжок були виконані частково. Патріотична громадськість, депутати та духовенство під час урочистого відкриття флагштоку в серпні 2021 року
На чергову сесію Броварської міської ради, що відбудеться 03 лютого 2022 року, виноситься питання «Безоплатного прийняття з державної власності у комунальну власність громади споруди флагштоку Державного Прапору України вартістю 21 270 836,23 грн, в тому числі ПДВ 3 461 380,097 грн». Тобто, Повна вартість обєкту – 21,3 млн грн.
Під час засідання комунальної комісії чиновники не змогли відповісти на запитання, якою є сума спів фінансування в загальній сумі вартості об’єкту. Проте, чітко зрозуміло, що «залучення коштів» на споруду флагштоку викреслило Бровари зі списку на залучення коштів на будівництво/реконструкцію освітніх, медичних чи спортивних об’єктів. В принципі, це логічно: один населений пункт – один об’єкт в рамках державної програми. Голова КОДА Василь Володін і духовенство парафій Київської області на відкритті флагштоку
Щодо Броварського району, то тут «збудована з нуля» медична амбулаторія в смт Бобрик Великодимерської громади. Ось так виглядає об’єкт, що був збудований в листопаді 2021 року.
А тепер повний перелік об’єктів, які були збудовані в рамках програми «Велике будівництво» в Київській області. Цікаво, що нові об’єкти в рамках програми отримали не лише села та СМТ, але й ВСІ районні центри та міста обласного значення.
Школи:
ЗОШ у селі Жоравка, термомодернізація
ЗОШ у місті Яготин, капітальний ремонт
ЗОШ у місті Тетіїв, капітальний ремонт
ЗОШ у селі Пашківка, капітальний ремонт
ЗОШ у селі Вовчків, капітальний ремонт.
Садочки:
Дитячий садочок у м. Вишневе, капітальний ремонт
Дитячий садочок у м. Обухів, капітальний ремонт
Дитячий садочок у с. Студеники, капітальний ремонт
Дитячий садочок у с. Красятичі, реконструкція
Дитячий садочок у с. Лебедівка, реконструкція
Дитячий садочок у селі Синяк, нове будівництво.
Сільські амбулаторії:
Амбулаторія в селі Іванівка, нове будівництво
Амбулаторія в селі Бобрик, нове будівництво
Амбулаторія в селі Путрівка, нове будівництво
Амбулаторія в селі Мотовилівка, нове будівництво
Амбулаторія в селі Пії, реконструкція
Амбулаторія в селі Іванівка, нове будівництво
Амбулаторія в місті Богуслав, нове будівництво
Амбулаторія в місті Ржищів, нове будівництво.
Приймальні відділення:
Приймальне відділення у смт Іванків реконструкція
Приймальне відділення у місті Обухів, капітальний ремонт
Приймальне відділення у м. Переяслав, реконструкція
Приймальне відділення у м. Тетіїв, реконструкція
Приймальне відділення у м. Фастів, реконструкція
Приймальне відділення у м. Ірпінь, реконструкція.
Спортивні об’єкти:
Академія спорту в місті Буча, нове будівництво
Басейн у місті Славутич, реконструкція
Спортивний комплекс у місті Миронівка, нове будівництво
Стадіон у місті Біла Церква, реконструкція
Стадіон у селі Волошинівка, будівництво
Стадіон у місті Сквира, капітальний ремонт.
Дороги:
Було збудовано та відремонтовано 261 км державних доріг та відремонтовано 84 км місцевих доріг.
Амбулаторії та приймальні відділення були не лише збудовані, але й обладнані сучасним медичним обладнанням.
Щодо закладів освіти, то завдяки капремонту та будівництву закладів освіти 893 дошкільнят і ще 1995 школярів навчатимуться у комфортних і безпечних умовах.
Академія спорту в Бучі визнана найзнаковішим обєктом серед спортивних у всій країні.
“У 2021-му році було зроблено дуже багато. І це найкраща спільна інвестиція всіх громадян. Бо дороги й мости, школи й садочки, спортивні комплекси, стадіони та всі інші об’єкти «Великого будівництва», як слушно зауважив Президент, оновлюються за кошти платників податків”, – йдеться у повідомленні.
Щодо планів на участь в програмі «Велике будівництво», то міська рада подала на участь в програмі на наступні роки щонайменше ДВА спортивних обєкти:
Колишній басейн «Лідер» оп вул. М. Лагунової, 11-А, що буде реконструйований під спортивний комплекс.
Колишній спорткомплекс «Металург» по бульв. Незалежності, 41, який буде збудований з нуля під криту спортивну арену.
Також з нещодавніх повідомлеь стало зрозуміл, що великий шанс потрапити до програми є у спорткомплексу Броварського фахового спортивного коледжу по вул. Шевченка.
Чи пощастить Броварм у наступному році – дізнаємось скоро.
А як вважаєте ви: що є більш актуальним для Броварів: споруда флагштоку чи новий спортивний, освітній чи медичний обєкт?
Головне фото: Максим Дяченко
Discussion about this post