В Україні спостерігається тенденція до зменшення кількості заблокованих податкових накладних – в січні заблокованими залишаються 0,99% документів проти 1,75% у листопаді.
Війна позбавила нас можливості заробляти, просимо Вашої підтримки. Підтримати delo.ua
Про це повідомив народний депутат, голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
За його словами, раніше показник блокування був 0,6-0,8% від всіх накладних.
Після славнозвісного рішення Мінфіну по зміну алгоритму блокування в останньому кварталі 2022 року ситуація значно погіршилася.
Так, кількість блокувань у жовтні зросла до 1,52%, а у листопаді взагалі до 1,75%. У грудні трішки зменшилась, до 1,46%, але залишалася дуже високою.
“Потім було ряд рішень. Головне – це зміни у ту славнозвісну постанову Мінфіну про не блокування накладних на невеликі суми та інше, які запрацювали з 11 січня цього року”, – зазначив Гетманцев.
Останні новини
- Категорія Політика
Чиновниці можуть безперешкодно відвідувати своїх дітей, вивезених за кордон – Кабмін
- Категорія Політика
РФ готує до бойових дій жінок з виправної колонії на окупованому Донбасі – Генштаб ЗСУ
- Категорія Суспільство
Кабмін дозволив приймати в українців документи з РФ та Білорусі без апостилю
Всі новини
Зараз (станом на січень) кількість заблокованих накладних впала до 1,07%, а вже після впровадження змін (з 11 січня) показник впав нижче 1% (до 0,99%).
“Це все ще теж багато. Але тенденція на зменшення зрозуміла”, – зауважив нардеп.
Він додав, що зараз активно працює робоча група з представниками експертного середовища та бізнес-асоціацій, для подальшого удосконалення системи.
“Показник до якого має прийти система вже в цьому році – це не більше 0,2%, що буде майже непомітно для бізнес середовища”, – підсумував Гетманцев.
Нагадаємо, український бізнес погіршив оцінку податкового режиму в країні до 2,97 бала з 5 можливих. Про це свідчать результати нового опитування компаній-членів Європейської Бізнес Асоціації, проведеного нею разом з “Ernst & Young в Україні”. У минулому ж році він складав 3,01 бала, опинившись у нейтральній площині вперше за десятилітню історію дослідження.
Джерело фото: ua.depositphotos.com
Discussion about this post