Смартфони давно стали невід’ємною частиною життя сучасних людей. Навіть невеликі пошкодження можуть суттєво ускладнити виконання роботи та позначитися на нашому комфорті в цілому. Саме тому варто навчитися правильно користуватися гаджетом — наприклад, не пірнати з ним у воду. І хоча замовити якісний ремонт смартфонів у Києві або іншому місті України не є проблемою, краще все ж таки до подібної ситуації не доводити. В даній статті розповімо про найбільш поширені поломки смартфонів та дамо декілька лайфхаків, як їх уникнути.
Пошкодження після попадання вологи
Утопленник — найбільш розповсюджений діагноз, із яким несуть смартфон до сервіс-центру. Якщо ви вирішили, що телефон після пірнання у воду безповоротно втрачений, можемо вас обнадіяти: у більшості випадків є шанс відновити весь його функціонал. Однак, у разі потрапляння вологи ніколи не можна бути впевненим у тому, що все обійшлося. Тому, як тільки смартфон опинився у воді чи просто зазнав впливу вологи, слід відразу вимкнути його (якщо він продовжує працювати), дістати акумулятор та нести до спеціалістів. Уникнути подібних проблем, звісно, можна заздалегідь — достатньо акуратно користуватися девайсом.
Удари та їх наслідки
Випадкові падіння смартфонів часто призводять до появи тріщин, сколів або втрати чутливості сенсора. Зазвичай подібні пошкодження виправляються заміною скла екрану або всього модулю. Захисні плівки та різноманітні чохли покращують вірогідність того, що екран залишиться цілим після падіння, але стовідсоткової гарантії не дають.
Швидка разрядка акумулятора
Рано чи пізно багато користувачів стикаються із повільним заряджанням смартфону або швидким втрачанням ємності при звичайному використанні пристрою. Подібні проблеми можуть виникнути з декількох причин:
- високе навантаження через фонові програми;
- використання неякісного або неоригінального зарядного пристрою;
- природне старіння акумулятора (всі батареї мають певний термін придатності).
Якщо високе навантаження на чипсет легко вирішується оптимізацією пристрою або закриттям непотрібних програм, то в інших випадках без певних витрат не обійтися. Заміну акумулятора краще виконувати у сервісному центрі, який спеціализується на подобних послугах.
Перегрів смартфона
Телефон може нагріватися з багатьох причин. Наприклад, при тривалому використанні ресурсомістких додатків. У такому випадку нагрівання є природним, і з часом смартфон повертає оптимальну температуру. Якщо закриття всіх ресурсоємних програм та перезавантаження смартфону не дали результати, можно спробувати оптимізувати налаштування. Однак, іноді нагрівання телефону може сигналізувати про проблеми з процесором, сенсором, батареєю або іншим компонентом. В такому разі не обійтись без послуг професіоналів.
Проблеми із динаміком
Якщо вас чують, а ви свого співрозмовника — ні, скоріше за все справа в несправному динаміку. При цьому найчастіше пошкодження зазнає шлейф. У домашніх умовах таку проблему не усунути. Але перш, ніж звертатися у майстерню, слід переконтатися в тому, що ви зробили гучність на максимум.
Нажаль, список проблем, з якими можуть стикатися користувачі смартфонів, не є вичерпним. Але жодна із проблем не є причиною відразу купувати новий пристрій або панікувати. Варто лише вибрати перевірений сервіс, де зможуть зробити якісну діагностику та відновити смартфон.