Міністр торгівлі США Джина Раймондо. (Brendan Smialowski/AFP via Getty Images)
До 2030 року США побудують щонайменше два нових великих заводи з виробництва напівпровідників, оголосила міністр торгівлі Джина Раймондо в кінці четверга.
Заводи, відомі як логічні фабрики, будуть побудовані висококваліфікованою профспілковою робочою силою і вироблятимуть сучасні мікросхеми пам’яті на економічно конкурентоспроможних умовах, сказала Раймондо під час свого виступу в Школі дипломатичної служби Джорджтаунського університету.
підтримати Велика Епоха (The Epoch Times) — це незалежне міжнародне видання без впливу будь-яких політичних чи економічних структур. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка.
“Оскільки глобальна конкуренція все більше стосується технологій і мікросхем, а не лише танків і ракет, саме країни, які інвестують в дослідження, інновації та свою робочу силу, будуть лідирувати в 21 столітті”, — сказала вона.
Для реалізації плану будуть використані кошти з підписаного президентом Джо Байденом у серпні Закону про науку і технології CHIPS вартістю 52 мільярди доларів, оскільки наступного тижня Міністерство торгівлі почне приймати заявки від підприємств на отримання фінансування в рамках цього закону.
“Дослідження, інновації та виробництво, започатковані цим законом, можуть дозволити нам стати технологічною наддержавою, забезпечивши майбутнє нашої економіки та національної безпеки на найближчі десятиліття”, — сказала Раймондо.
Вона зазначила, що напівпровідникові технології використовуються в транспортних засобах, медичному обладнанні та оборонній галузі, від смартфонів і хмарних обчислювальних сервісів до систем озброєння.
Хоча Закон також має на меті конкурувати з Китаєм у напівпровідниковій промисловості та суміжних галузях, Раймондо відзначила конкурентоспроможність Пекіна в цій галузі та відставання США.
“За останні два роки Китай виробив понад 80% нових світових потужностей для певних зрілих мікросхем, і їхня частка на ринку зростає… У 1990 році на США припадало 37% світових потужностей з виробництва чіпів. Сьогодні ця цифра становить лише 12%”, — сказала вона.
Міністр торгівлі зазначила, що за останні два десятиліття США втратили третину цих робочих місць, в той час, як світова індустрія виробництва мікросхем за цей період зросла більш ніж втричі.
Discussion about this post