(Youtube/скриншот)
Кліп, що зображає Париж як вигрібну яму, яка кишить злочинністю, та висміює Ігри, швидко поширився в соціальних мережах. Цьому допомогли 30 000 ботів, пов’язаних із російською групою дезінформації, яка раніше вже націлювалася на Францію. Протягом кількох днів відео було доступне 13 мовами завдяки швидкому перекладу штучного інтелекту.
У вихідні дезінформаційні мережі, пов’язані з Кремлем, скористалися розбіжностями навколо алжирської боксерки Іман Хеліф, яка зіткнулася з питаннями щодо своєї статевої приналежності.
підтримати Велика Епоха (The Epoch Times) — це незалежне міжнародне видання без впливу будь-яких політичних чи економічних структур. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка.
Після того як IBA, Міжнародна боксерська асоціація з російськими зв’язками, заявила, що Хеліф провалила тест на профпридатність перед торішнім чемпіонатом світу з боксу, з’явилися необґрунтовані твердження про те, що вона чоловік або трансгендер.
Російські мережі посилили дискусію, яка швидко стала головною темою в інтернеті. Наприкінці минулого тижня користувачі X писали про боксерку десятки тисяч разів на годину, згідно з аналізом PeakMetrics, кібернетичної компанії, яка відстежує онлайн-пости.
IBA було усунуто від участі в Олімпійських іграх, її президент підтримує Володимира Путіна, а її найбільшим спонсором є «Газпром». Виникли питання і з приводу її рішення дискваліфікувати Хеліф минулого року після того, як вона перемогла російського боксера.
Затвердження лише невеликої кількості російських спортсменів для участі в змаганнях як нейтральних осіб і заборона на їхню участь у командних видах спорту після вторгнення в Україну практично гарантували реакцію Кремля, каже Гордон Кровіц, співзасновник компанії NewsGuard, що займається аналізом дезінформації в Інтернеті.
NewsGuard відстежила десятки прикладів дезінформації, спрямованої на Паризькі ігри, включно з музичним кліпом. За словами Кровіца, російська дезінформаційна кампанія, спрямована на Олімпіаду, вирізняється своєю технічною майстерністю.
«Зараз вони, мабуть, найбільш просунуті користувачі генеративних моделей ШІ в зловмисних цілях: підроблені відео, підроблена музика, підроблені вебсайти», — каже він.
Російські державні ЗМІ також поширювали неправдиві або такі, що вводять в оману, матеріали: більша частина репортажів про Олімпіаду була присвячена злочинності, імміграції, сміттю і забрудненню навколишнього середовища.
У минулому Росія вже використовувала пропаганду для дискредитації Олімпійських ігор, як це було, коли тодішній Радянський Союз бойкотував Ігри 1984 року в Лос-Анджелесі. Тоді вона поширила серед олімпійських чиновників в Африці та Азії друковані матеріали, в яких йшлося про те, що у США на небілих спортсменів полюватимуть расисти, йдеться в аналізі Microsoft Threat Intelligence, підрозділу технологічної компанії, який вивчає шкідливі програми.
«Якщо вони не можуть узяти участь в Іграх або перемогти в них, то вони прагнуть зіпсувати, зганьбити та принизити міжнародне змагання у свідомості учасників, глядачів і світової аудиторії», — підсумували аналітики Microsoft.
Інші країни, злочинні угруповання, екстремістські організації та шахраї також використовують Олімпіаду для поширення власної дезінформації.
Дослідники CSC помітили різке збільшення кількості підроблених доменних імен сайтів, зареєстрованих напередодні Олімпійських ігор. У багатьох випадках групи створюють сайти, на яких нібито розміщують олімпійський контент або продають олімпійські товари. Насправді вони призначені для збору інформації про користувача.
Іноді це шахраї, які бажають вкрасти особисті фінансові дані. В інших випадках сайти використовуються іноземними урядами для збору інформації або як спосіб поширення дезінформації.
Discussion about this post