Молочні продукти в супермаркеті в Єревані. (rferl/RFE/RL)
Росія заборонила імпорт молочної продукції з Вірменії нібито з міркувань охорони здоров’я на тлі погіршення відносин між двома союзними країнами.
У своїй заяві від 31 березня, обґрунтовуючи своє рішення, “Россільгоспнагляд”, російське відомство з нагляду за сільським господарством, заявив, що вірменські молочні компанії використовують іранське молоко та іншу сировину, заборонену в Росії.
підтримати Велика Епоха (The Epoch Times) — це незалежне міжнародне видання без впливу будь-яких політичних чи економічних структур. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка.
Прессекретар Інспекції з безпеки харчових продуктів Вірменії повідомила Вірменській службі RFE/RL, що іранська сировина безпечна для споживання. За її словами, Россільгоспнагляд проінспектував деякі вірменські молочні фірми минулого тижня і не виявив “жодних проблем, що загрожують життю і здоров’ю людей”.
Рішення відомства ухвалено на тлі погіршення відносин між двома країнами і лише через кілька днів після того, як Вірменія зробила кроки щодо ратифікації установчого договору Міжнародного кримінального суду (МКС).
Російсько-вірменські відносини пішли низхідною траєкторією відтоді, як 2020 року між Азербайджаном і Вірменією поновилися бойові дії. Адміністрація прем’єр-міністра Нікола Пашиняна критикувала союзника Росії за відсутність підтримки. Вірменія є членом очолюваної Росією Організації Договору про колективну безпеку, військового альянсу, до якого входять кілька пострадянських держав.
Напруженість посилилася цього тижня після того, як Конституційний суд Вірменії дав зелене світло на вступ країни до МКС. Москва негайно попередила, що визнання юрисдикції Гаазького трибуналу матиме “вкрай негативні” наслідки для російсько-вірменських відносин.
Минулого місяця МКС видав ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна. Якби Вірменія підписала угоду з МКС, від неї очікували б затримання Путіна в разі його візиту в країну.
Протягом багатьох років Росія використовувала Россільгоспнагляд як тупий інструмент зовнішньої політики проти колишніх радянських республік, дії яких не подобаються Москві. Росія забороняла постачання харчових продуктів і напоїв з України, Молдови, Грузії та Білорусі в періоди загострення двосторонньої напруженості. Ці країни назвали дії Москви економічними санкціями.
Заборона на молоко не зашкодить економіці Вірменії, оскільки на нього припадає невелика частина експорту в Росію, але вона може стати попередженням про те, що може статися в майбутньому.
Вірменія експортує в Росію багато фруктів, овочів, напоїв та алкоголю, і заборона на ці товари матиме більш серйозні наслідки.
Discussion about this post