Переважна частина будівель освітнього, культурного чи спортивного призначення в селах Української громади застарілі, а деякі навіть – аварійні. «Реанімувати» їх та забезпечити належне функціонування – один із пріоритетів на майбутнє.
Ні для кого не секрет, що проєктно-кошторисна документація (далі – ПКД) – основа для будівельних робіт. Саме тому – це перший крок, який дозволить у подальшому реалізовувати в життя важливі інфораструктурні проєкти в селах громади та місті Українка.
З цією метою сьогодні фахівцями управління економічного розвитку ВК УМР та представниками проектної організації було здійснено огляд об’єктів майна комунальної власності громади з метою виготовлення проєктно-кошторисних документацій на їх реконструкцію, утеплення, термомодернізацію чи капітальний ремонт.
З огляду на те, що у зв’язку з війною змінено норми та умови фінансування робіт з реконструкції та будівництва – чимало ПКД є не актуальними на даний період, зокрема це стосується капітального ремонту доріг.
Тому наразі зосереджено увагу на виготовленні нових ПКД, які дозволять привести до належного стану об’єкти соціального, освітнього та культурного призначення, наявних у селах громади та в м. Українка.
Попередньо фахівцями управління економічного розвитку було здійснено об’їзд громади та визначено перелік тих будівель і споруд, які потребують ремонту. У подальшому це дозволить не лише забезпечити їх належне функціонування, а й додатково поповнювати бюджет, здаючи приміщення в оренду.
Ото ж, які саме об’єкти наразі в полі зору та яка альтернатива пропонується?
С. Витачів. Вивчається можливість реконструювати сільський клуб під культурно-мистецький центр, облаштувавши там обрядову залу, кабінет для позашкільного дозвілля, «переформатувати» бібліотеку і створити інтерактивний простір.
С. Щербанівка. Реконструкція ФАПу з можливістю виділення окремої кімнати для проживання лікаря.
С. Халеп’я. Термомодернізація школи, реконструкція дитячого спортивно-ігрового майданчика на території школи, термомодернізація дитячого садочку.
С. Трипілля. Реконструкція дитячого садочку. Капітальний ремонт першого поверху Трипільського ліцею, ремонт покрівлі. Окрім того, вивчається питання виготовлення ПКД на реконструкцію місцевого стадіону з біговими доріжками та тренажерами.
С. Жуківці. Капітальний ремонт даху ліцею.
С. Верем’я. Реконструкція приміщення адміністративної будівлі сільської ради; ремонт покрівлі у сільському клубі.
М. Українка. У планах виготовлення ПКД для декількох спортивно-ігрових майданчиків; проєкт благоустрою на території Академічного ліцею №2; проєкт на будівництво спортивного поля на території Академічного ліцею №1; реконструкція приміщення ЦНСП з дотриманням норм маломобільності населення.
Зважаючи на те, що перелік робіт значний і дорого вартісний, частину виготовлених проєктів буде подано для залучення грантових державних, обласних програм.
Пропозиції, підготовлені спеціалістами, будуть подані для розгляду на найближчих депутатських комісіях задля вивчення та визначення тих об’єктів, на які слід виділити кошти вже цього року, аби розпочати роботи з проєктування.
Discussion about this post