Однією з ключових тем зустрічі стала критична ситуація з нестачею комп’ютерного томографа для Київського обласного онкологічного диспансеру на півдні області. Саме з цим питанням до Миколи Бабенка раніше звернулася ініціативна група жителів Білої Церкви, зокрема пацієнти з онкологічними захворюваннями.
«Для людей, які проходять лікування або чекають на діагностику, час має вирішальне значення. Сьогодні навантаження на існуючий КТ-апарат є надзвичайно великим, і наше головне завдання — зробити все можливе, аби жителі Київщини мали доступ до своєчасного обстеження», — наголосив Микола Бабенко.
За словами міністра, найближчим часом Міністерство охорони здоров’я розгляне це питання, оскільки воно є пріоритетним. Є сподівання, що вже найближчим часом Білоцерківського підрозділу Київського обласного онкодиспансеру отримає новий сучасний КТ-апарат.
«Це питання не може чекати. Ми говоримо про життя і здоров’я людей, тому й надалі триматиму це на особистому контролі», — підкреслив лідер ВШ «Українська команда» Київщини.
Онкохворі білоцерківці по пів року чекають в черзі на комп’ютерну томографію (ВІДЕО).
Окрему увагу під час зустрічі приділили ситуації навколо Білоцерківського пологового будинку та загалом проблемам у сфері акушерської допомоги в Україні.
«Сьогодні пологові будинки по всій країні працюють у надзвичайно складних умовах. Однією з головних проблем є те, що тарифи на пологи не переглядалися ще з 2021 року. Це безпосередньо впливає на фінансову стабільність медичних закладів та можливість забезпечувати якісну допомогу жінкам і новонародженим», — зазначив Микола Бабенко.
Також під час зустрічі обговорили необхідність посилення державної підтримки онкологічного напрямку.
«Медичні працівники, які щодня працюють з онкопацієнтами, заслуговують на гідні умови праці та достойну оплату. Особливо це стосується медичних сестер, які виконують надзвичайно важливу і складну роботу. Переконаний, що заробітна плата у цій сфері має бути не меншою за 20–22 тисячі гривень», — наголосив Микола Бабенко.
У ВШ «Українська команда» Київщини наголошують: питання доступності медичної допомоги, підтримки онкопацієнтів та розвитку медичних закладів області залишаються серед ключових пріоритетів роботи команди.
У Білій Церкві виділили 5,2 млн грн на роботу безкоштовних автобусів.




Коментувати post