Північна Корея запустила передбачувану балістичну ракету великої дальності в суботу вдень, заявив Об’єднаний комітет начальників штабів Південної Кореї, через день після того, як Пхеньян попередив про «безпрецедентну сильну відповідь», якщо США та Південна Корея продовжать заплановані військові навчання.
Про це передає CNN.
Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда заявив, що ракета впала в ексклюзивній економічній зоні Японії на захід від північного головного острова Хоккайдо.
Міністерство оборони Японії заявило, що ракета досягла висоти 5700 кілометрів (3541 миль) і пролетіла на відстань близько 900 кілометрів (559 миль). Вона бувла запущена з району Сунан у Пхеньяні близько 17:22 за місцевим часом у суботу, повідомила південнокорейська JCS.
Японські офіційні особи заявили, що ракета летіла понад 60 хвилин.
У березні минулого року Північна Корея запустила ракету з трохи більшою дальністю польоту та часом. Вважалося, що цей снаряд був міжконтинентальною балістичною ракетою (МБР), що стало першим випробуванням такої ракети з 2017 року.
У листопаді, після ще одного подібного запуску, Пхеньян оголосив про «випробувальні стрільби нового типу» МБР , яку він назвав Hwasong-17.
Міністр оборони Японії Ясуказу Хамада тоді заявив, що вона може досягти материкової частини США. «Балістична ракета класу міжконтинентальних балістичних ракет, запущена цього разу, може мати дальність понад 15 000 км, якщо розрахувати дальність польоту цієї міжконтинентальної балістичної ракети», — сказав Хамада в заяві. «Це залежить від ваги боєголовки, але в цьому випадку материкова частина США буде включена в діапазон».
Північна Корея випробовує свої ракети за високою траєкторією. Якби їх стріляли по більш пологій траєкторії, вони теоретично мали б можливість досягти материкової частини США.
Раніше цього місяця режим Кім Чен Ина продемонстрував майже щонайменше 11 передових міжконтинентальних балистичних ракет на нічному військовому параді в Пхеньяні в найбільшій демонстрації того, що його державні ЗМІ описали як «можливість ядерного нападу» Північної Кореї.
Аналітики кажуть, що ці ракети, схоже, були Hwasong-17.
Анкіт Панда, експерт з ядерної політики Фонду Карнегі за міжнародний мир, заявив у соціальних мережах, що якби кожна ракета на параді була оснащена декількома ядерними боєголовками, вони могли б мати достатній об’єм, щоб подолати захист США від балістичних ракет.
Суботнє випробування відбулося після того, як у п’ятницю міністерство закордонних справ Північної Кореї розкритикувало Сполучені Штати та Південну Корею через їхні плани щодо майбутніх військових навчань.
Очікується, що Вашингтон і Сеул наступного тижня проведуть ядерні настільні навчання в Пентагоні, повідомило південнокорейське міністерство оборони в п’ятницю. Очікується, що наступного місяця союзники проведуть військові навчання на Корейському півострові.
У тій самій заяві Північна Корея також заявила, що розгляне додаткові військові дії, якщо Рада Безпеки ООН продовжуватиме тиснути на Пхеньян, «як цього хочуть Сполучені Штати».
У січні Кім Чен Ин закликав до «експоненціального збільшення ядерного арсеналу країни» та підкреслив «необхідність масового виробництва тактичної ядерної зброї», згідно з державними ЗМІ країни KCNA.
Згідно зі звітом KCNA, Кім закликав до розробки нової «системи міжконтинентальних балістичних ракет», здатної завдати швидкого ядерного контрудару.
Discussion about this post