Мабуть, ви вже чули про те, що в Україні виявлено активність нового молодіжного руху Ч(П)ВК «РЕДАН». Поліцейські Київщини наголошують: штучне поширення цієї субкультури – є російською інформаційно-психологічною операцією, а її мета – використати дітей для дестабілізації внутрішньої ситуації в Україні та провокування масових бійок серед молоді і підлітків. На щастя, нашу громаду вона оминула, проте діяти на випередження – означає захистити наших дітей від ворожих проявів підозрілих субкультур та його наслідків.
З цією метою в громаді стартувала серія занять з елементами тренінгів «Це важливо» для вчителів та батьків здобувачів освіти загальної середньої освіти Української міської ради. Сьогодні психологиня Центру надання соціальних послуг УМР Катерина Зубкова, спільно з фахівцями управління гуманітарного розвитку та поліцейським громади Олександром Мормулем провели такий тренінг для педагогічних працівників Трипільської гімназії та батьків учнів.
Стреси, пригнічений стан, неефективне подолання життєвих негараздів штовхають на необдумані вчинки та дії. А вони, як дзеркало, в умовах постійної тривожності на фоні війни, негативно відбиваються в поведінці та діях дітей. Саме тому головним завданням було напрацювати спільний алгоритм управління власними стресами шляхом виконання різних вправ. Психологиня Катерина Зубкова розповіла, які бувають види стресу, як він проявляється, як впливає на дітей психологічний стан батьків і яким чином можна виправити ситуацію. Насамперед, психологи закликають спокійно та відкрито говорити зі своїми дітьми, частіше разом проводити час і давати їм відчути вашу любов і небайдужість. «Ви – незамінна людина в житті дитини. Ви забезпечуєте їй опору та даєте стишення. Ви захищаєте і говорите, що дитина в безпеці. Бути такою людиною модна за умови власного стишення й стабільності, бо стабілізувавши свій стан, ви можете стабілізувати й свою дитину», – зазначила Катерина Зубкова.
Також у ході заняття поліцейський офіцер громади Олександр Мормуль закликав батьків і вчителів роз’яснювати правила поведінки дітям, контролювати перебування дитини в соціальних мережах, звертати увагу на зміну поведінки, стилю одягу чи зачіски (зокрема, учасники таких неформальних груп мають довге фарбоване волосся, символіку павука на одязі стилю «оверсайз»).
У разі ж виявлення в мережі, зокрема, месенджері Телеграм тематичних каналів, поліцейські закликають звертатися на спецлінію «102», аби попередити можливі правопорушення дітьми та стосовно них.
Discussion about this post