Відомо, що від 17 вересня надіслано 6000 таких повісток.
Зі слів адвокатки Таміли Алексик, дані для генерації повісток, скоріш за все, були отримані з відкритих реєстрів та «Резерв +», до яких є доступ у Міноборони. Вона додає, що перші повістки від «Укрпошти» отримають саме ті військовозобов’язані, які оновили свої дані до 16 липня, – повідомили ЗМІ.
“Гадаю, що першими будуть ті, хто оновив дані – бо інформація про них є в ТЦК та СП. Їх шукати не потрібно. А от інформацію про людей, які не оновили дані треба шукати, шляхом генерування інформації у “Дії”, де багато хто зареєструвався, чи у інших реєстрах», – розповідає адвокатка.
Багато хто з українців вважають, що повістку, як і раніше, мають обов’язково вручити людині в руки під особистий підпис. Але це вже не так.
«Ті часи пройшли. Порядок вручення повісток прописаний у Постанові Кабміну №560, до нього внесли чимало змін», – пояснила Таміла Алексик.
Тепер якщо особа не отримала повістку особисто або її не було за місцем реєстрації, то вважається, що людина все одно отримала повістку.
Належним підтвердженням оповіщення резервіста або військовозобов’язаного про виклик до ТЦК та СП є:
– Отримання поштового відправлення із підтвердженням цього факту
– Відмова отримати поштове відправлення із відповідною відміткою про це
– Проставлення відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання особи, повідомленою цією особою ТЦК під час уточнення своїх облікових даних.
– Проставлення відмітки про відсутність особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання в установленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншу адресу місця проживання.
Адвокатка зауважує, що надсилання повісток рекомендованими листами через «Укрпошту» спричинить багато проблем для українців, а суди завалять зверненнями від ТЦК.
Discussion about this post