(Youtube/скриншот)
Тоді як поліція в США заарештовує пропалестинських демонстрантів у студентських містечках по всій країні, Пекін використовує цей шанс, щоб просувати антиамериканську риторику.
Китайські державні медіа пишуть про тоталітаризм і звинувачують американську поліцію в «жорстокому придушенні студентів» та «утиску інакодумства в США».
підтримати Велика Епоха (The Epoch Times) — це незалежне міжнародне видання без впливу будь-яких політичних чи економічних структур. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка.
Хоча у 1989 році Пекін направив танки на студентів, які виступали за демократію та поліпшення доступу до освіти.
Президент Байден звернувся до протестувальників. Він виступив на захист права студентів на мирний протест, але водночас засудив насильство та порушення порядку в кампусах.
Антиізраїльські протести почались у Колумбійському університеті наприкінці квітня. Протестувальники поставили наметові містечка, вимагаючи від навчального закладу виступити проти Ізраїлю у війні з ХАМАСом.
Пізніше студентські демонстрації поширились по всій країні. Переважно вони мають мирний характер, але подекуди переростають в агресію.
У Колумбійському університеті протестувальники захопили навчальний корпус Гамільтон-хол і розбили там вікна. Поліція Нью-Йорка вивела їх звідти.
У Каліфорнійському університеті сталися сутички між протестувальниками з обох боків.
Водночас Китай, Росія та Іран докладають зусиль, щоб виставити США, як країну хаосу та заворушень. За останні два тижні їхні державні медіа випустили майже 400 англомовних статей про протести.
Шон Гейнс, колишній репортер китайської державної інформаційної агенції «Сіньхуа», розповів «Голосу Америки», що політика агентства спрямована на широке висвітлення західних демонстрацій.
Він сказав: «У Сіньхуа, коли ми обирали новини, завжди заохочувались іноземні протести, особливо під час виборів. Ми казали: “Погляньте, наскільки страшні іноземні демократії, хіба ви не раді, що в Китаї цього немає?”»
Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:
Discussion about this post