Учасники змагань прибувають з Індії на Азійські ігри в Ханчжоу 21 вересня 2023 року. (WILLIAM WEST/AFP через Getty Images)
У п’ятницю Нью-Делі скасував поїздку свого міністра спорту на Азійські ігри в Ханчжоу, розкритикувавши Китай за відмову в акредитації та в’їзді трьом спортсменкам зі штату Арунчал-Прадеш, на територію якого претендує Пекін.
Три спортсменки, які походять з цього регіону на крайньому північному сході Індії і є чемпіонками з бойових мистецтв, були змушені відмовитися від участі в Азійських іграх в Ханчжоу через відсутність акредитації від країни-господаря, повідомила в п’ятницю індійська преса.
підтримати Велика Епоха (The Epoch Times) — це незалежне міжнародне видання без впливу будь-яких політичних чи економічних структур. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка.
Це “цілеспрямована і навмисна” дискримінація індійських спортсменів”, — засудив у п’ятницю речник Міністерства закордонних справ Індії Аріндам Багчі у своїй заяві. “Дії Китаю порушують як дух Азійських ігор, так і правила їх проведення, які прямо забороняють дискримінацію спортсменів з країн-членів”, — додав пан Багчі. У Нью-Делі та Пекіні було заявлено “рішучий протест” проти “навмисного та вибіркового перешкоджання Китаєм деяким нашим спортсменам”, додав він, оголосивши про скасування поїздки міністра спорту.
Акредитаційні картки не можна завантажити
Як повідомляє щоденна газета Hindustan Times, тріо отримало дозвіл на участь від оргкомітету Азійських ігор у Ханчжоу, але не змогло завантажити акредитаційні картки, які слугують візами для в’їзду до Китаю. Решта команди, що складається з 10 членів та їхніх тренерів, виїхала в середу, щоб взяти участь в Іграх, які відкриваються в суботу, повідомляє газета.
Штат Аруначал-Прадеш, звідки походять три спортсменки, Пекін майже повністю вважає “Південним Тибетом”. Таким чином, Китай не визнає цих спортсменок іноземними громадянками, що пояснює, чому вони не змогли завантажити свої акредитаційні картки, на відміну від спортсменок з інших індійських штатів. Речник Міністерства закордонних справ Індії повідомив Пекін у пресрелізі, що “Аруначал-Прадеш є, був і завжди буде невіддільною частиною Індії”.
Схожий сценарій у липні
У липні індійська команда з бойових мистецтв не поїхала до китайського міста Ченду, де проходила Всесвітня універсіада, через те, що ті самі троє спортсменів з бойових мистецтв отримали проштамповані візи, тобто визнані Пекіном недійсними. Це рішення викликало гнів в Індії.
Аруначал-Прадеш лежить по інший бік Гімалаїв від Тибету і має спільну буддійську культурну спадщину зі своїм північним сусідом. На початку цього року Індія різко відреагувала на перейменування Китаєм одинадцяти об’єктів у спірному регіоні. Пекін ненадовго окупував більшу частину спірної території в 1962 році в ході кривавого конфлікту, після чого відступив. Далай-лама втік з Тибету в 1959 році після невдалого повстання проти китайського правління на своїй батьківщині, і з того часу знайшов притулок в Індії.
Discussion about this post