(Youtube/скриншот)
Китай подав скаргу на США до Світової організації торгівлі. Це пов’язано з тим, що з цього року американські покупці електромобілів не зможуть отримати кредит розміром до 7500 (семи з половиною тисяч) доларів, якщо у машинах використовуються компоненти чи напівпровідники з Китаю. Мета – знизити залежність від китайської продукції. Пекін стверджує, що нововведення має дискримінаційний характер.
Китай займає домінантне становище в ланцюжку постачання компонентів для електромобілів. Один із прикладів – літій. Цей метал використовують для виробництва батарей електрокарів. Китай переробляє понад 60 відсотків світового обсягу цього металу.
підтримати Велика Епоха (The Epoch Times) — це незалежне міжнародне видання без впливу будь-яких політичних чи економічних структур. Щоб працювати далі, нам потрібна ваша підтримка.
У США обмеження набуло чинності в січні. Згідно з ним, податкові пільги поширюються лише на 13 із більш ніж п’ятдесяти марок електромобілів, що продаються в США. Це значно менше, ніж 2023 року.
Податкові пільги – це частина програми адміністрації Байдена щодо переходу Америки на «зелену» енергетику.
До 2030 Байден пообіцяв зменшити викиди СО2 вдвічі, а до 2050 вийти на нульовий рівень викидів.
Китай є майже монополістом у галузі екологічних компонентів. Деякі запитують: чи може майбутнє «зеленої» енергетики США залежати від Пекіна?
Крім літію, Китай також видобуває нікель та кобальт. Ці метали необхідні для компонентів батарей електромобілів. Китай також – найбільший у світі переробник цих металів. Він постачає на глобальний ринок до 70% їх загального обсягу.
Про це дивіться в нашому випуску новин на Youtube:
Discussion about this post