Один тунель між новими станціями на столичному Виноградарі вже збудовано. Відкриття станцій на новій ділянці заплановано на 2024 рік. Про це пише Big Kyiv з посиланням на заступника начальника столичного метрополітену Дмитра Пінчука.
З вересня 2022 року «Київметробуд» проводить підготовчі будівельні роботи на об’єкті майбутнього метро на масив Виноградар. Також анонсують час завершення будівництва нових станцій підземки.
Представник підземки сказав, що з вересня 2022 року впродовж року тривають підготовчі роботи.
«На будівельному майданчику 213біс (технічний номер) ведуться підготовчі роботи з перебазування машин та механізмів з подальшим виконанням налагоджувальних робіт для продовження виконання будівництва двоярусних тунелів», – пише УП з посиланням на запит до КП «Київський метрополітен».
Наприкінці 2022 року також відбувся тендер на коригування проекту будівництва дільниці Сирецько-Печерської лінії метрополітену від станції «Сирець» на житловий масив Виноградар. Його виграло ТОВ «КБ «Теплоенергоавтоматика». За 69 млн 430 ти грн організація має виконати роботи до 30 грудня 2023 року.
У лютому 2023 року керівник «Київського метрополітену» Віктор Брагінський повідомляв, що дещо завадили продовженню робіт відключення світла в осінньо-зимовий період. Проте вже тоді звітував – хоч повільно, але будівництво просувається:
«Генпідрядник все ж таки відновив будівельні роботи… Один тунель між ними (станціями метро Мостицька та Сирець) довжиною 1249 метрів уже збудовано, тепер потрібно побудувати другий. Як і раніше, його будуватиме прохідницький щит Галина», – повідомив Брагінський.
Про наміри міста добудувати метро у 2024 року заявляв навесні і міський голова Віталій Кличко. В ефірі телеканалу «Київ» він повідомив, що від наміру будувати метро (попри судові позови та конфлікти з будівельником) місто не відмовлялося.
«Зараз будівництво набирає обертів… цього року, думаю ні, але в наступному у наших планах метро на Виноградар відкрити», – сказав у квітні 2023 року Кличко.
Серед причин, які не дозволили активніше та раніше розпочати роботи, мер послався на події воєнного часу.
«Я хочу вибачитися перед киянами за те, що у минулому році ми не змогли це зробити – з початком військовий дій ми зупинили будівництво… з об’єктивної ситуації: з міста Києва виїхала велика частина наших мешканців, велика частина представників підприємств, які були долучені до робіт виїхали за кордон, частина з них пішла в лави ЗСУ,» – повідомив Кличко.
Де саме проводяться роботи та чому їх не видно киянам, які курсують масивом Виноградар, у липні 2023 року розповідав керівник «Київського метрополітену» Віктор Брагінський. Він сказав, що роботи проводяться на відкритих котлованах та мають активізуватися у вересні – коли буде готова оновлена проектна документація.
«Ми повинні до кінця 2024 року побудувати дві станції метро – «Мостицька» і «Проспект Правди» («Варшавська» – прим.). І у першому кварталі 2025 року зробили пусконалагоджувальні роботи. Треба розуміти, що під час повітряної тривоги будівельники йдуть в укриття. І це теж впливає на терміни будівництва», – пояснив керівник «Київського метрополітену».
Повідомлялося, що станом на червень 2023 року виконано значний обсяг основних будівельно-монтажних робіт по станціях «Мостицька» та «Варшавська», зокрема облаштування огороджуючих конструкцій методом «стіна в ґрунті», кріплення котловану металоконструкціями, розробки та вивезення ґрунту тощо.
Також готовий тунель від станції «Сирець» до станції «Мостицька» довжиною майже 1250 метрів, завершено будівництво основних конструкцій вентиляційного вузла, виконано комплекс робіт з демонтажу тунелепрохідницького механізованого комплексу.
Проект продовження гілки передбачає будівництво 4 станцій метрополітену: «Мостицька», «Варшавська», «Виноградар» та «Вулиця Маршала Гречка» (у майбутньому буде перейменована). Принаймні перші дві за планом мають відкрити у 2024 році.
Чому жителі району не помічають активізації робіт, Віталій Кличко в липні 2023 року казав так:
«Роботи йдуть. Їх не видно, вони йдуть під землею. Щодня спілкуюся з керівником метрополітену Віктором Брагінським, який мені доповідав, що все рухається.»
Читайте також: Мінобороні повернуть будівлі військового містечка в Києві вартістю 145 млн грн
Фото: РБК, metrobud.kiev.ua.
Discussion about this post