Щороку з середини лютого до кінця травня відбувається торгівля рідкісними видами ранньоквітучих ендемічних та реліктових рослин.
Більшість з них знаходяться під загрозою знищення та занесені до Червоної книги.
Висока декоративність та ранній термін цвітіння таких червонокнижних видів рослин, як білоцвіт весняний, підсніжник білосніжний, шафран Гейфеля, рябчик шаховий тощо призводить до того, що збут цих рослин виходить далеко за межі їх ареалу.
Традиція привозити із заміської прогулянки чи дарувати букетик квітів зробила свою справу: багато рослин вже важко знайти в їх природних місцезростаннях.
Наголошуємо, що вилучення первоцвітів з природи є незаконним. Відповідно до ст. 88-1 КУпАП, порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 грн. до 1700 грн.) з конфіскацією об’єктів рослинного світу.
Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно – заповідного фонду, занесених до Червоної книги України або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, – тягнуть за собою накладення штрафу від ста до двохсот п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 грн. до 3655 грн.) з конфіскацією.
Закликаємо всіх бути свідомими і не губити декоративні дикоростучі рослини лише задля прихоті насолодитися їх запахом і красою.
Пам’ятаймо, що перші весняні квіти відіграють важливу роль в житті лісів та лук як природних комплексів, є їх невід’ємною частиною. Неможливо відродити зниклі види, які «творились» природою десятки тисяч років.
Нагадуємо! На час дії правового режиму воєнного стану відвідування лісів населенням і в’їзду до них транспортних засобів та іншої техніки в Київській області заборонено!
Сектор екології та природних ресурсів виконавчого комітету Української міської ради
Discussion about this post