Щоб насолоджуватися можливостями сучасного кіно, краще вибирати для перегляду фільми з високою роздільною здатністю. І хоча багато користувачів цілком задоволені роздільною здатністю 1080p і навіть 720p, для нових технологій стандартом є 4K і 8K.
Формати 4K і 8K — у чому полягає різниця?
Відмінності між форматами 4K і 8K визначаються особливостями поліпшення відео. Обидва є просунутими роздільними здатностями, але 8К — новіший формат, що забезпечує як плюси, так і мінуси.
4К — що це?
Формат 4К являє собою горизонтальну роздільну здатність екрану близько 4000 пікселів. Є різні варіанти, які використовуються в кінематографі та цифровому ТБ. Наприклад, деякі фільми мають роздільну здатність DCI 4K (4096×2160), але найпопулярнішим є стандарт 4К UHD (3840×2160), який використовується як для відео, так і для фотографій.
Сьогодні можна купити телевізор 4K таких відомих виробників, як Samsung, LG, Sony, Hisense та інших.
8К — що це?
Формат 8К (7680×4320) з’явився після 4К і забезпечив ще більшу чіткість зображень, а також прекрасну деталізацію та реалістичність. Однак ступінь поліпшення відео при використанні 8К залежить від розміру телевізора і його оснащеності новими технологіями. Якщо пристрій передбачає поліпшену HDR, 8K забезпечить максимально природні зображення.
4K чи 8K: що обрати?
Телевізорів 4К стає дедалі більше, хоча вони мають не лише плюси, а й деякі мінуси. Телевізорів 8К не так багато, оскільки попит на них поки що невеликий через високу ціну і малу кількість відповідного контенту.
Давайте розглянемо докладніше переваги та недоліки обох форматів, щоб під час купівлі телевізора зробити усвідомлений вибір.
4K
Телевізори з підтримкою 4К мають такі переваги:
- забезпечують чіткі та реалістичні зображення з різкими і гладкими контурами, перевершуючи в цьому моделі з меншою роздільною здатністю;
- дають змогу якнайповніше насолоджуватися фільмами під час перегляду стрімінгових сервісів, як-от Netflix або Hulu, а також під час перегляду відео на YouTube.
Цей формат має і деякі мінуси:
- телевізори 4К споживають більше електроенергії, ніж моделі з меншою роздільною здатністю, наприклад, HDTV;
- пристрої з підтримкою 4К коштують дорожче, ніж HDTV, але мають майже такий самий набір функцій.
8К
Серед переваг телевізорів з підтримкою 8К варто виділити:
- ширшу колірну гаму, яка забезпечує максимальну привабливість і природність зображень;
- покращене звучання — більш чисте і насичене;
- кути огляду 120 градусів.
Недоліки даного рішення на даний момент:
- занадто висока вартість (значно вища, ніж 4К);
- дуже мало доступного контенту у форматі 8К.
Обидві роздільної здатності забезпечують високоякісні зображення, проте 4К вже набув широкого впровадження, а на адаптацію до 8К піде ще як мінімум кілька років. Якщо вас не лякає ціна, можна купити 8К телевізор на перспективу, але якщо вартість є важливим критерієм, можна взяти 4К і почекати, доки 8К подешевшає і для нього з’явиться більше контенту.